Breaking News
Home / Haberler / Fazla Yemenizi Engelleyecek Öneriler

Fazla Yemenizi Engelleyecek Öneriler

Kilo sorunlarınız mı var yahut kilo almaktan korkuyor musunuz? Tüm bu sorunların sebebi olarak fazla yemek yemeyi mi sorumlu tutuyorsunuz? Tüm soruların cevabı evet ise tüm bu sorunlardan kurtularak fazla yemenizi engelleyecek önerileri bu yazımız da bulabilirsiniz.

Günlük hayatta can sıkıntı ile boş vakitler de sürekli yemek yeme ihtiyacı duyabiliriz. Bu durum alışkanlıkların bir getirisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca toplumumuz da sofraya oturduğumuz da doyana kadar değil de dolana kadar yemek yeme huyumuz vardır. Bu durumda sofradan kalktığımızda bünyemizin ihtiyacı dışında aşırı tüketim söz konusu olmaktadır ve bu durumda kilo alma problemine zemin hazırlamaktadır. Sürekli spor, egzersiz yapılsa dahi fazla yemek yeme durumunda bu aktivitelerin bir yararı görülememektedir. Bu durumda kişinin şevk ve hırsını kırarak kendisini bırakmasına ve beraberinde sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Fazla yemek yememek adına ilk adım su ile mideyi doldurmaktır. Sabah uyanıldığında 1 bardak su aç karnına içilir, sonrasında kahvaltıya oturmadan önce 2 bardak su içilir, bu nokta da iştah kapanır ve daha az tüketim sağlanır. Yemekler de gazlı içecek, kalorisi yüksek içeceklerin tüketimi yerine su tercih edilmelidir. Her öğün öncesi 2 bardak su tüketimi mide de şişkinlik yaparak daha az besin tüketimini sağlayacaktır. Yemeklerde mevsim salatası bol tutulmalıdır. Kalorisi düşük olan salata ile doyum sağlanır ise fazla yemeniz de duracak ve kilo problemi kontrol altına alınacaktır. Kendinizi aç hissettiğiniz de abur cubur yerine daha sağlıklı ve doyurucu besinleri tercih etmelisiniz. Öğün aralarında bir elma, salata, havuç, bir kase yoğurt tüketimi hem açlığı bastıracak hem de fazla yeme sorununu engelleyerek daha sağlıklı bir hayatın kapıları size açılacaktır.

About Konuk Yazar

Check Also

2017 Sonbahar Kış Modası ve Son Moda Haberleri

2017 Sonbahar Kış Modası ve Son Moda Haberleri

2017 Sonbahar Kış Modası ve Son Moda Haberleri 2017 Yılının sonuna doğru gelmek üzere olduğumuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir